Infinitiu farcir
Gerundi farcint
Participi farcit

Mode indicatiu

Present

jofarceixo
tufarceixes
ell, ella, vostèfarceix
nosaltresfarcim
vosaltresfarciu
ells, elles, vostèsfarceixen

Imperfet

jofarcia
tufarcies
ell, ella, vostèfarcia
nosaltresfarcíem
vosaltresfarcíeu
ells, elles, vostèsfarcien

Passat simple

jofarcí
tufarcires
ell, ella, vostèfarcí
nosaltresfarcírem
vosaltresfarcíreu
ells, elles, vostèsfarciren

Futur

jofarciré
tufarciràs
ell, ella, vostèfarcirà
nosaltresfarcirem
vosaltresfarcireu
ells, elles, vostèsfarciran

Mode subjuntiu

Present

jofarceixi
tufarceixis
ell, ella, vostèfarceixi
nosaltresfarcim
vosaltresfarciu
ells, elles, vostèsfarceixin

Imperfet

jofarcís
tufarcissis
ell, ella, vostèfarcís
nosaltresfarcíssim
vosaltresfarcíssiu
ells, elles, vostèsfarcissin

Mode condicional

jofarciria
tufarciries
ell, ella, vostèfarciria
nosaltresfarciríem
vosaltresfarciríeu
ells, elles, vostèsfarcirien

Mode imperatiu

(tu)farceix
(vostè)farceixi
(nosaltres)farcim
(vosaltres)farciu
(vostès)farceixin

Traduccions

anglès
to fill
castellà
rellenar
francès
farcir; remplir
italià
riempire
portuguès
preencher