Infinitiu practicar
Gerundi practicant
Participi practicat

Mode indicatiu

Present

jopractico
tupractiques
ell, ella, vostèpractica
nosaltrespractiquem
vosaltrespractiqueu
ells, elles, vostèspractiquen

Imperfet

jopracticava
tupracticaves
ell, ella, vostèpracticava
nosaltrespracticàvem
vosaltrespracticàveu
ells, elles, vostèspracticaven

Passat simple

jopractiquí
tupracticares
ell, ella, vostèpracticà
nosaltrespracticàrem
vosaltrespracticàreu
ells, elles, vostèspracticaren

Futur

jopracticaré
tupracticaràs
ell, ella, vostèpracticarà
nosaltrespracticarem
vosaltrespracticareu
ells, elles, vostèspracticaran

Mode subjuntiu

Present

jopractiqui
tupractiquis
ell, ella, vostèpractiqui
nosaltrespractiquem
vosaltrespractiqueu
ells, elles, vostèspractiquin

Imperfet

jopractiqués
tupractiquessis
ell, ella, vostèpractiqués
nosaltrespractiquéssim
vosaltrespractiquéssiu
ells, elles, vostèspractiquessin

Mode condicional

jopracticaria
tupracticaries
ell, ella, vostèpracticaria
nosaltrespracticaríem
vosaltrespracticaríeu
ells, elles, vostèspracticarien

Mode imperatiu

(tu)practica
(vostè)practiqui
(nosaltres)practiquem
(vosaltres)practiqueu
(vostès)practiquin

Traduccions

alemany
praktizieren; trainieren; üben
anglès
to practise
castellà
practicar
francès
pratiquer
italià
praticare
neerlandès
beoefenen; oefenen; uitoefenen
portuguès
praticar