Infinitiu admetre
Gerundi admetent
Participi admès

Mode indicatiu

Present

joadmeto
tuadmets
ell, ella, vostèadmet
nosaltresadmetem
vosaltresadmeteu
ells, elles, vostèsadmeten

Imperfet

joadmetia
tuadmeties
ell, ella, vostèadmetia
nosaltresadmetíem
vosaltresadmetíeu
ells, elles, vostèsadmetien

Passat simple

joadmetí
tuadmeteres
ell, ella, vostèadmeté
nosaltresadmetérem
vosaltresadmetéreu
ells, elles, vostèsadmeteren

Futur

joadmetré
tuadmetràs
ell, ella, vostèadmetrà
nosaltresadmetrem
vosaltresadmetreu
ells, elles, vostèsadmetran

Mode subjuntiu

Present

joadmeti
tuadmetis
ell, ella, vostèadmeti
nosaltresadmetem
vosaltresadmeteu
ells, elles, vostèsadmetin

Imperfet

joadmetés
tuadmetessis
ell, ella, vostèadmetés
nosaltresadmetéssim
vosaltresadmetéssiu
ells, elles, vostèsadmetessin

Mode condicional

joadmetria
tuadmetries
ell, ella, vostèadmetria
nosaltresadmetríem
vosaltresadmetríeu
ells, elles, vostèsadmetrien

Mode imperatiu

(tu)admet
(vostè)admeti
(nosaltres)admetem
(vosaltres)admeteu
(vostès)admetin

Traduccions

anglès
to admit
castellà
admitir
francès
admettre
italià
ammettere
neerlandès
accepteren; toegeven
portuguès
admitir