Infinitiu enriquir
Gerundi enriquint
Participi enriquit

Mode indicatiu

Present

joenriqueixo
tuenriqueixes
ell, ella, vostèenriqueix
nosaltresenriquim
vosaltresenriquiu
ells, elles, vostèsenriqueixen

Imperfet

joenriquia
tuenriquies
ell, ella, vostèenriquia
nosaltresenriquíem
vosaltresenriquíeu
ells, elles, vostèsenriquien

Passat simple

joenriquí
tuenriquires
ell, ella, vostèenriquí
nosaltresenriquírem
vosaltresenriquíreu
ells, elles, vostèsenriquiren

Futur

joenriquiré
tuenriquiràs
ell, ella, vostèenriquirà
nosaltresenriquirem
vosaltresenriquireu
ells, elles, vostèsenriquiran

Mode subjuntiu

Present

joenriqueixi
tuenriqueixis
ell, ella, vostèenriqueixi
nosaltresenriquim
vosaltresenriquiu
ells, elles, vostèsenriqueixin

Imperfet

joenriquís
tuenriquissis
ell, ella, vostèenriquís
nosaltresenriquíssim
vosaltresenriquíssiu
ells, elles, vostèsenriquissin

Mode condicional

joenriquiria
tuenriquiries
ell, ella, vostèenriquiria
nosaltresenriquiríem
vosaltresenriquiríeu
ells, elles, vostèsenriquirien

Mode imperatiu

(tu)enriqueix
(vostè)enriqueixi
(nosaltres)enriquim
(vosaltres)enriquiu
(vostès)enriqueixin

Traduccions

anglès
to enrich
castellà
enriquecer
francès
enrichir
italià
arricchire
neerlandès
verfraaien; verrijken
portuguès
enriquecer