Infinitiu difondre
Gerundi difonent
Participi difós

Mode indicatiu

Present

jodifonc
tudifons
ell, ella, vostèdifon
nosaltresdifonem
vosaltresdifoneu
ells, elles, vostèsdifonen

Imperfet

jodifonia
tudifonies
ell, ella, vostèdifonia
nosaltresdifoníem
vosaltresdifoníeu
ells, elles, vostèsdifonien

Passat simple

jodifonguí
tudifongueres
ell, ella, vostèdifongué
nosaltresdifonguérem
vosaltresdifonguéreu
ells, elles, vostèsdifongueren

Futur

jodifondré
tudifondràs
ell, ella, vostèdifondrà
nosaltresdifondrem
vosaltresdifondreu
ells, elles, vostèsdifondran

Mode subjuntiu

Present

jodifongui
tudifonguis
ell, ella, vostèdifongui
nosaltresdifonguem
vosaltresdifongueu
ells, elles, vostèsdifonguin

Imperfet

jodifongués
tudifonguessis
ell, ella, vostèdifongués
nosaltresdifonguéssim
vosaltresdifonguéssiu
ells, elles, vostèsdifonguessin

Mode condicional

jodifondria
tudifondries
ell, ella, vostèdifondria
nosaltresdifondríem
vosaltresdifondríeu
ells, elles, vostèsdifondrien

Mode imperatiu

(tu)difon
(vostè)difongui
(nosaltres)difonguem
(vosaltres)difoneu
(vostès)difonguin

Traduccions

anglès
to spread
castellà
difundir
francès
diffuser
italià
diffondere
neerlandès
uitzenden; verspreiden
portuguès
difundir