Infinitivofitxar
Gerundiofitxant
Participiofitxat, fitxada, fitxats, fitxades

Modo indicativo

Presente

jofitxo
tufitxes
ell, ella, vostèfitxa
nosaltresfitxem
vosaltresfitxeu
ells, elles, vostèsfitxen

Imperfect

jofitxava
tufitxaves
ell, ella, vostèfitxava
nosaltresfitxàvem
vosaltresfitxàveu
ells, elles, vostèsfitxaven

Pretérito perfecto simple

jofitxí
tufitxares
ell, ella, vostèfitxà
nosaltresfitxàrem
vosaltresfitxàreu
ells, elles, vostèsfitxaren

Futuro

jofitxaré
tufitxaràs
ell, ella, vostèfitxarà
nosaltresfitxarem
vosaltresfitxareu
ells, elles, vostèsfitxaran

Modo subjuntivo

Presente

jofitxi
tufitxis
ell, ella, vostèfitxi
nosaltresfitxem
vosaltresfitxeu
ells, elles, vostèsfitxin

Imperfect

jofitxés
tufitxessis
ell, ella, vostèfitxés
nosaltresfitxéssim
vosaltresfitxéssiu
ells, elles, vostèsfitxessin

Modo condicional

jofitxaria
tufitxaries
ell, ella, vostèfitxaria
nosaltresfitxaríem
vosaltresfitxaríeu
ells, elles, vostèsfitxarien

Modo imperativo

(tu)fitxa
(vostè)fitxi
(nosaltres)fitxem
(vosaltres)fitxeu
(vostès)fitxin

Traducciones

inglés
to file; to sign
español
fichar
francés
ficher