Infinitiffitxar
Participe présentfitxant
Participe passéfitxat

Mode indicatif

Présent

jofitxo
tufitxes
ell, ella, vostèfitxa
nosaltresfitxem
vosaltresfitxeu
ells, elles, vostèsfitxen

Imparfait

jofitxava
tufitxaves
ell, ella, vostèfitxava
nosaltresfitxàvem
vosaltresfitxàveu
ells, elles, vostèsfitxaven

Passé simple

jofitxí
tufitxares
ell, ella, vostèfitxà
nosaltresfitxàrem
vosaltresfitxàreu
ells, elles, vostèsfitxaren

Futur

jofitxaré
tufitxaràs
ell, ella, vostèfitxarà
nosaltresfitxarem
vosaltresfitxareu
ells, elles, vostèsfitxaran

Mode subjonctif

Présent

jofitxi
tufitxis
ell, ella, vostèfitxi
nosaltresfitxem
vosaltresfitxeu
ells, elles, vostèsfitxin

Imparfait

jofitxés
tufitxessis
ell, ella, vostèfitxés
nosaltresfitxéssim
vosaltresfitxéssiu
ells, elles, vostèsfitxessin

Mode conditionnel

jofitxaria
tufitxaries
ell, ella, vostèfitxaria
nosaltresfitxaríem
vosaltresfitxaríeu
ells, elles, vostèsfitxarien

Mode impératif

(tu)fitxa
(vostè)fitxi
(nosaltres)fitxem
(vosaltres)fitxeu
(vostès)fitxin

Traductions

anglais
to file; to sign
espagnol
fichar
français
ficher