Infinitiu fitxar
Gerundi fitxant
Participi fitxat

Mode indicatiu

Present

jofitxo
tufitxes
ell, ella, vostèfitxa
nosaltresfitxem
vosaltresfitxeu
ells, elles, vostèsfitxen

Imperfet

jofitxava
tufitxaves
ell, ella, vostèfitxava
nosaltresfitxàvem
vosaltresfitxàveu
ells, elles, vostèsfitxaven

Passat simple

jofitxí
tufitxares
ell, ella, vostèfitxà
nosaltresfitxàrem
vosaltresfitxàreu
ells, elles, vostèsfitxaren

Futur

jofitxaré
tufitxaràs
ell, ella, vostèfitxarà
nosaltresfitxarem
vosaltresfitxareu
ells, elles, vostèsfitxaran

Mode subjuntiu

Present

jofitxi
tufitxis
ell, ella, vostèfitxi
nosaltresfitxem
vosaltresfitxeu
ells, elles, vostèsfitxin

Imperfet

jofitxés
tufitxessis
ell, ella, vostèfitxés
nosaltresfitxéssim
vosaltresfitxéssiu
ells, elles, vostèsfitxessin

Mode condicional

jofitxaria
tufitxaries
ell, ella, vostèfitxaria
nosaltresfitxaríem
vosaltresfitxaríeu
ells, elles, vostèsfitxarien

Mode imperatiu

(tu)fitxa
(vostè)fitxi
(nosaltres)fitxem
(vosaltres)fitxeu
(vostès)fitxin

Traduccions

anglès
to file; to sign
castellà
fichar
francès
ficher