Practicar este verbo
Infinitivotamisar
Gerundiotamisant
Participiotamisat, tamisada, tamisats, tamisades

Modo indicativo

Presente

jotamiso
tutamises
ell, ella, vostètamisa
nosaltrestamisem
vosaltrestamiseu
ells, elles, vostèstamisen

Imperfecto

jotamisava
tutamisaves
ell, ella, vostètamisava
nosaltrestamisàvem
vosaltrestamisàveu
ells, elles, vostèstamisaven

Pasado simple

jotamisí
tutamisares
ell, ella, vostètamisà
nosaltrestamisàrem
vosaltrestamisàreu
ells, elles, vostèstamisaren

Pasado perifrástico

jovaig tamisar
tuvas (vares) tamisar
ell, ella, vostèva tamisar
nosaltresvam (vàrem) tamisar
vosaltresvau (vàreu) tamisar
ells, elles, vostèsvan (varen) tamisar

Futuro

jotamisaré
tutamisaràs
ell, ella, vostètamisarà
nosaltrestamisarem
vosaltrestamisareu
ells, elles, vostèstamisaran

Perfecto

johe tamisat
tuhas tamisat
ell, ella, vostèha tamisat
nosaltreshem (havem) tamisat
vosaltresheu (haveu) tamisat
ells, elles, vostèshan tamisat

Pluscuamperfecto

johavia tamisat
tuhavies tamisat
ell, ella, vostèhavia tamisat
nosaltreshavíem tamisat
vosaltreshavíeu tamisat
ells, elles, vostèshavien tamisat

Pasado anterior

johaguí tamisat
tuhagueres tamisat
ell, ella, vostèhagué tamisat
nosaltreshaguérem tamisat
vosaltreshaguéreu tamisat
ells, elles, vostèshagueren tamisat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver tamisat
tuvas (vares) haver tamisat
ell, ella, vostèva haver tamisat
nosaltresvam (vàrem) haver tamisat
vosaltresvau (vàreu) haver tamisat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver tamisat

Futuro perfecto

johauré tamisat
tuhauràs tamisat
ell, ella, vostèhaurà tamisat
nosaltreshaurem tamisat
vosaltreshaureu tamisat
ells, elles, vostèshauran tamisat

Modo subjuntivo

Presente

jotamisi
tutamisis
ell, ella, vostètamisi
nosaltrestamisem
vosaltrestamiseu
ells, elles, vostèstamisin

Imperfecto

jotamisés
tutamisessis
ell, ella, vostètamisés
nosaltrestamiséssim
vosaltrestamiséssiu
ells, elles, vostèstamisessin

Perfecto

johagi tamisat
tuhagis tamisat
ell, ella, vostèhagi tamisat
nosaltreshàgim tamisat
vosaltreshàgiu tamisat
ells, elles, vostèshagin tamisat

Pluscuamperfecto

johagués tamisat
tuhaguessis tamisat
ell, ella, vostèhagués tamisat
nosaltreshaguéssim tamisat
vosaltreshaguéssiu tamisat
ells, elles, vostèshaguessin tamisat

Modo condicional

Condicional

jotamisaria
tutamisaries
ell, ella, vostètamisaria
nosaltrestamisaríem
vosaltrestamisaríeu
ells, elles, vostèstamisarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) tamisat
tuhauries (hagueres) tamisat
ell, ella, vostèhauria (haguera) tamisat
nosaltreshauríem (haguérem) tamisat
vosaltreshauríeu (haguéreu) tamisat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) tamisat

Modo imperativo

(tu)tamisa
(vostè)tamisi
(nosaltres)tamisem
(vosaltres)tamiseu
(vostès)tamisin

Traducciones

alemán
durchsieben, sieben
inglés
to sieve
español
tamizar
francés
tamiser
italiano
setacciare
neerlandés
scheiden, zeven
portugués
tamisar