Infinitiu matricular
Gerundi matriculant
Participi matriculat

Mode indicatiu

Present

jomatriculo
tumatricules
ell, ella, vostèmatricula
nosaltresmatriculem
vosaltresmatriculeu
ells, elles, vostèsmatriculen

Imperfet

jomatriculava
tumatriculaves
ell, ella, vostèmatriculava
nosaltresmatriculàvem
vosaltresmatriculàveu
ells, elles, vostèsmatriculaven

Passat simple

jomatriculí
tumatriculares
ell, ella, vostèmatriculà
nosaltresmatriculàrem
vosaltresmatriculàreu
ells, elles, vostèsmatricularen

Futur

jomatricularé
tumatricularàs
ell, ella, vostèmatricularà
nosaltresmatricularem
vosaltresmatriculareu
ells, elles, vostèsmatricularan

Mode subjuntiu

Present

jomatriculi
tumatriculis
ell, ella, vostèmatriculi
nosaltresmatriculem
vosaltresmatriculeu
ells, elles, vostèsmatriculin

Imperfet

jomatriculés
tumatriculessis
ell, ella, vostèmatriculés
nosaltresmatriculéssim
vosaltresmatriculéssiu
ells, elles, vostèsmatriculessin

Mode condicional

jomatricularia
tumatricularies
ell, ella, vostèmatricularia
nosaltresmatricularíem
vosaltresmatricularíeu
ells, elles, vostèsmatricularien

Mode imperatiu

(tu)matricula
(vostè)matriculi
(nosaltres)matriculem
(vosaltres)matriculeu
(vostès)matriculin

Traduccions

castellà
matricular