Infinitiujubilar-se
Gerundijubilant-se
Participijubilat

Mode indicatiu

Present

emjubilo
etjubiles
esjubila
ensjubilem
usjubileu
esjubilen

Imperfet

emjubilava
etjubilaves
esjubilava
ensjubilàvem
usjubilàveu
esjubilaven

Passat simple

emjubilí
etjubilares
esjubilà
ensjubilàrem
usjubilàreu
esjubilaren

Futur

emjubilaré
etjubilaràs
esjubilarà
ensjubilarem
usjubilareu
esjubilaran

Mode subjuntiu

Present

emjubili
etjubilis
esjubili
ensjubilem
usjubileu
esjubilin

Imperfet

emjubilés
etjubilessis
esjubilés
ensjubiléssim
usjubiléssiu
esjubilessin

Mode condicional

emjubilaria
etjubilaries
esjubilaria
ensjubilaríem
usjubilaríeu
esjubilarien

Mode imperatiu

(et)jubila't
(es)jubili's
(ens)jubilem-nos
(us)jubileu-vos
(es)jubilin-se

Traduccions

alemany
in Pension gehen
anglès
to retire
castellà
jubilarse
francès
prendre sa retraite
italià
andare in pensione
neerlandès
met pensioen gaan
portuguès
jubilar-se