Infinitiu raure
Gerundi raent
Participi ragut

Mode indicatiu

Present

jorac
turaus
ell, ella, vostèrau
nosaltresraem
vosaltresraeu
ells, elles, vostèsrauen

Imperfet

joraïa
turaïes
ell, ella, vostèraïa
nosaltresraíem
vosaltresraíeu
ells, elles, vostèsraïen

Passat simple

joraguí
turagueres
ell, ella, vostèragué
nosaltresraguérem
vosaltresraguéreu
ells, elles, vostèsragueren

Futur

jorauré
turauràs
ell, ella, vostèraurà
nosaltresraurem
vosaltresraureu
ells, elles, vostèsrauran

Mode subjuntiu

Present

joragui
turaguis
ell, ella, vostèragui
nosaltresraguem
vosaltresragueu
ells, elles, vostèsraguin

Imperfet

joragués
turaguessis
ell, ella, vostèragués
nosaltresraguéssim
vosaltresraguéssiu
ells, elles, vostèsraguessin

Mode condicional

jorauria
turauries
ell, ella, vostèrauria
nosaltresrauríem
vosaltresrauríeu
ells, elles, vostèsraurien

Mode imperatiu

(tu)rau
(vostè)ragui
(nosaltres)raguem
(vosaltres)raeu
(vostès)raguin

Traduccions

anglès
to scrape
castellà
raer
francès
gratter; racler