Infinitiu exhaurir
Gerundi exhaurint
Participi exhaurit

Mode indicatiu

Present

joexhaureixo
tuexhaureixes
ell, ella, vostèexhaureix
nosaltresexhaurim
vosaltresexhauriu
ells, elles, vostèsexhaureixen

Imperfet

joexhauria
tuexhauries
ell, ella, vostèexhauria
nosaltresexhauríem
vosaltresexhauríeu
ells, elles, vostèsexhaurien

Passat simple

joexhaurí
tuexhaurires
ell, ella, vostèexhaurí
nosaltresexhaurírem
vosaltresexhauríreu
ells, elles, vostèsexhauriren

Futur

joexhauriré
tuexhauriràs
ell, ella, vostèexhaurirà
nosaltresexhaurirem
vosaltresexhaurireu
ells, elles, vostèsexhauriran

Mode subjuntiu

Present

joexhaureixi
tuexhaureixis
ell, ella, vostèexhaureixi
nosaltresexhaurim
vosaltresexhauriu
ells, elles, vostèsexhaureixin

Imperfet

joexhaurís
tuexhaurissis
ell, ella, vostèexhaurís
nosaltresexhauríssim
vosaltresexhauríssiu
ells, elles, vostèsexhaurissin

Mode condicional

joexhauriria
tuexhauriries
ell, ella, vostèexhauriria
nosaltresexhauriríem
vosaltresexhauriríeu
ells, elles, vostèsexhauririen

Mode imperatiu

(tu)exhaureix
(vostè)exhaureixi
(nosaltres)exhaurim
(vosaltres)exhauriu
(vostès)exhaureixin

Traduccions

anglès
to exhaust; to expend
castellà
agotar
francès
épuiser
italià
esaurire
neerlandès
afmatten; opgebruiken; uitputten
portuguès
esgotar