Infinitiu moblar
Gerundi moblant
Participi moblat

Mode indicatiu

Present

jomoblo
tumobles
ell, ella, vostèmobla
nosaltresmoblem
vosaltresmobleu
ells, elles, vostèsmoblen

Imperfet

jomoblava
tumoblaves
ell, ella, vostèmoblava
nosaltresmoblàvem
vosaltresmoblàveu
ells, elles, vostèsmoblaven

Passat simple

jomoblí
tumoblares
ell, ella, vostèmoblà
nosaltresmoblàrem
vosaltresmoblàreu
ells, elles, vostèsmoblaren

Futur

jomoblaré
tumoblaràs
ell, ella, vostèmoblarà
nosaltresmoblarem
vosaltresmoblareu
ells, elles, vostèsmoblaran

Mode subjuntiu

Present

jomobli
tumoblis
ell, ella, vostèmobli
nosaltresmoblem
vosaltresmobleu
ells, elles, vostèsmoblin

Imperfet

jomoblés
tumoblessis
ell, ella, vostèmoblés
nosaltresmobléssim
vosaltresmobléssiu
ells, elles, vostèsmoblessin

Mode condicional

jomoblaria
tumoblaries
ell, ella, vostèmoblaria
nosaltresmoblaríem
vosaltresmoblaríeu
ells, elles, vostèsmoblarien

Mode imperatiu

(tu)mobla
(vostè)mobli
(nosaltres)moblem
(vosaltres)mobleu
(vostès)moblin

Traduccions

alemany
möblieren
anglès
to furnish
castellà
amoblar; amueblar
francès
meubler
italià
ammobiliare; arredare
neerlandès
inrichten; meubileren
portuguès
mobiliar