Infinitiuafeblir
Gerundiafeblint
Participiafeblit, afeblida, afeblits, afeblides

Mode indicatiu

Present

joafebleixo
tuafebleixes
ell, ella, vostèafebleix
nosaltresafeblim
vosaltresafebliu
ells, elles, vostèsafebleixen

Imperfet

joafeblia
tuafeblies
ell, ella, vostèafeblia
nosaltresafeblíem
vosaltresafeblíeu
ells, elles, vostèsafeblien

Passat simple

joafeblí
tuafeblires
ell, ella, vostèafeblí
nosaltresafeblírem
vosaltresafeblíreu
ells, elles, vostèsafebliren

Futur

joafebliré
tuafebliràs
ell, ella, vostèafeblirà
nosaltresafeblirem
vosaltresafeblireu
ells, elles, vostèsafebliran

Mode subjuntiu

Present

joafebleixi
tuafebleixis
ell, ella, vostèafebleixi
nosaltresafeblim
vosaltresafebliu
ells, elles, vostèsafebleixin

Imperfet

joafeblís
tuafeblissis
ell, ella, vostèafeblís
nosaltresafeblíssim
vosaltresafeblíssiu
ells, elles, vostèsafeblissin

Mode condicional

joafebliria
tuafebliries
ell, ella, vostèafebliria
nosaltresafebliríem
vosaltresafebliríeu
ells, elles, vostèsafeblirien

Mode imperatiu

(tu)afebleix
(vostè)afebleixi
(nosaltres)afeblim
(vosaltres)afebliu
(vostès)afebleixin

Traduccions

alemany
schwächen
anglès
to debilitate; to weaken
castellà
debilitar
francès
affaiblir
neerlandès
verzwakken
portuguès
debilitar