Infinitiu marxar
Gerundi marxant
Participi marxat

Mode indicatiu

Present

jomarxo
tumarxes
ell, ella, vostèmarxa
nosaltresmarxem
vosaltresmarxeu
ells, elles, vostèsmarxen

Imperfet

jomarxava
tumarxaves
ell, ella, vostèmarxava
nosaltresmarxàvem
vosaltresmarxàveu
ells, elles, vostèsmarxaven

Passat simple

jomarxí
tumarxares
ell, ella, vostèmarxà
nosaltresmarxàrem
vosaltresmarxàreu
ells, elles, vostèsmarxaren

Futur

jomarxaré
tumarxaràs
ell, ella, vostèmarxarà
nosaltresmarxarem
vosaltresmarxareu
ells, elles, vostèsmarxaran

Mode subjuntiu

Present

jomarxi
tumarxis
ell, ella, vostèmarxi
nosaltresmarxem
vosaltresmarxeu
ells, elles, vostèsmarxin

Imperfet

jomarxés
tumarxessis
ell, ella, vostèmarxés
nosaltresmarxéssim
vosaltresmarxéssiu
ells, elles, vostèsmarxessin

Mode condicional

jomarxaria
tumarxaries
ell, ella, vostèmarxaria
nosaltresmarxaríem
vosaltresmarxaríeu
ells, elles, vostèsmarxarien

Mode imperatiu

(tu)marxa
(vostè)marxi
(nosaltres)marxem
(vosaltres)marxeu
(vostès)marxin

Traduccions

anglès
to go; to march; to walk; to work
castellà
marchar
francès
marcher; sortir
portuguès
marchar