Infinitiu enfosquir-se
Gerundi enfosquint-se
Participi enfosquit

Mode indicatiu

Present

m'enfosqueixo
t'enfosqueixes
s'enfosqueix
ensenfosquim
usenfosquiu
s'enfosqueixen

Imperfet

m'enfosquia
t'enfosquies
s'enfosquia
ensenfosquíem
usenfosquíeu
s'enfosquien

Passat simple

m'enfosquí
t'enfosquires
s'enfosquí
ensenfosquírem
usenfosquíreu
s'enfosquiren

Futur

m'enfosquiré
t'enfosquiràs
s'enfosquirà
ensenfosquirem
usenfosquireu
s'enfosquiran

Mode subjuntiu

Present

m'enfosqueixi
t'enfosqueixis
s'enfosqueixi
ensenfosquim
usenfosquiu
s'enfosqueixin

Imperfet

m'enfosquís
t'enfosquissis
s'enfosquís
ensenfosquíssim
usenfosquíssiu
s'enfosquissin

Mode condicional

m'enfosquiria
t'enfosquiries
s'enfosquiria
ensenfosquiríem
usenfosquiríeu
s'enfosquirien

Mode imperatiu

(t')enfosqueix-te
(s')enfosqueixi's
(ens)enfosquim-nos
(us)enfosquiu-vos
(s')enfosqueixin-se